Spotkania Małżeńskie 2017.02.24-26

smOdbyły się kolejne Spotkania Małżeńskie w Pelplinie w dniach 24-26 lutego 2017.

Te weekendowe rekolekcje służą pielęgnowaniu więzi małżeńskiej przez dialog. Uczestnikami Spotkań Małżeńskich było 12 par małżeńskich i 8 kleryków WSD w Pelplinie. Prowadzącymi byli małżonkowie i księża będący animatorami Spotkań Małżeńskich.


 

Refleksje uczestników Spotkań Małżeńskich:

W zabieganiu człowiek zapomina o uczuciach, które ma dla współmałżonka a tu sobie o nich przypomnieliśmy.

Przewróciło mi się w głowie. Zobaczyłem jak byłem uparty. Widzę, że nad relacją trzeba się napracować. Dziękuję żonie, że mnie tu wciągnęła.

Okazało się, że oboje widzieliśmy w naszej relacji pewne braki, ale o nich nie mówiliśmy. Tutaj mogliśmy o tym porozmawiać.

Przez 7 lat byliśmy w separacji - przez cały ten czas miałem pustkę w sercu. Wróciliśmy do siebie i na nowo zagościła we mnie radość, zadowolenie. Wyjeżdżam z nadzieją i poczuciem bezpieczeństwa.

Jeżeli mój mąż wierzy w Boga to musi wierzyć, że Bóg wybrał mnie dla niego...

Wyjeżdżam z myślą, że nie jesteśmy z problemami sami, nie tylko my je mamy. Będę się starał mniej oceniać. Wiem, że przede mną dużo pracy, ale mam nadzieję, że będzie lepiej w naszych relacjach.

Zobaczyłem, że pomimo trudności można trwać w małżeństwie. Ten czas pozwolił mi przypomnieć i wyrazić uczucia, o których nie mówi się na co dzień. Wjeżdżam z ufnością, że dzięki dialogowi można rozwiązać wiele trudności.

Zrozumiałem, że nie mogę zakładać, że coś jest oczywiste. Popadamy w rutynę i przestajemy się porozumiewać. Towarzyszy mi nadzieja na lepsze zrozumienie.

Kleryk: dało się zauważyć jak w czasie trwania rekolekcji małżonkowie zbliżają się do siebie - pomyślałem że podobnie powinna być widoczna moja relacja z Panem Bogiem.

Duszpasterstwo Rodzin
Diecezji Pelplińskiej

Kuria Diecezjalna Pelplińska
Pokój 202
Ul. Biskupa Dominika 11
83-130 Pelplin

Więcej: kontakt

Tagi