2 lipca 2023

Rekolekcje doradców 2023.06.30-07.02

Doradcy życia rodzinnego uczestniczyli w rekolekcjach w Pelplinie w dniach 30 czerwca do 2 lipca 2023 r.

Doradcy rodzinni w liczbie 62 osób byli uczestnikami rekolekcji prowadzonych przez ks. dra Krzysztofa Naczka, dyrektora Centrum Psychologiczno – Pastoralnego „Więź”. Ks. Krzysztof jest psychologiem, psychoterapeutą, autorem warsztatów rozwoju osobistego, które są prowadzone w ramach działalności Centrum „Więź” www.centrumwiez.pl. Uczestnicy zastanawiali się nad spójnością struktury człowieka ukazanej na basie zaprzęgu. Uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach dotyczących tematu: Jak skutecznie wspierać osoby w kryzysie?

Uczestnicy brali również udział we Mszy świętej, w której bp Arkadiusz Okroj dostrzegł i docenił ważną i trudną pracę doradców życia rodzinnego. Mówił, że są tymi, którzy często podają innym symboliczny „kubek wody”, potrzeby w ich relacji narzeczeńskiej czy małżeńskiej.