Święto Patronalne "WIĘZI" 2017

wiezCentrum Psychologoczno-Pastoralne "Więź" polecało się opiece Świętych Aniołów Stróżów obchodząc swoje Święto Patronalne.

W dniach 30 września - 1 października 2017 r. w Białogórze spotkał się zespół osób posługujących i Przyjaciele Centrum "Więź". Była to okazja na tworzenie więzi wśród osób posługujących w oddziałach Centrum Więź w Tczewie, Starogardzie Gd., Chojnicach oraz Kościerzynie. Niektórzy z posługujących we "Więzi" psychoterapeutów, psychologów oraz osób prowadzących różne zajęcia dla dzieci, seniorów lub rodziców przyjechały na to spotkanie ze swoimi współmałżonkami oraz dziećmi. Główna część programu była prowadzona przez Siostrę od Aniołów. Spotkania dotyczyły roli Aniołów Stróżów w naszym życiu. Rozważania Siostry stały się inspiracją do rozmowy na temat misji Centrum "Więź" oraz wartości jakimi chcą się kierować pracownicy Centrum. Skupienie dorosłych było możliwe dzięki wolontariuszce, która zajmowała się  dziećmi, prowadząc zabawy edukacyjne oraz ucząc je piosenek o Aniołach Stróżach.
Na zakończenie Święta Patronalnego Mszę św. sprawował ks. Biskup Ryszard Kasyna. Życzył, aby posługujący w Centrum "Więź" byli pomocni jak Aniołowie Stróżowie. Przesłania księdza dla Zespołu i Przyjaciół Centrum "Więź" można posłuchać na filmie poniżej. 

Duszpasterstwo Rodzin
Diecezji Pelplińskiej

Kuria Diecezjalna Pelplińska
Pokój 202
Ul. Biskupa Dominika 11
83-130 Pelplin

Więcej: kontakt

Tagi